Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Bolesławcu Sp. z o.o.

           Zgłoś awarię: tel. 75 644 81 11

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Bolesławcu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością została zawiązana w dniu 16 grudnia 1999 roku w oparciu o „Uchwałę Nr XI/77/99 Rady Miejskiej w Bolesławcu z dnia 26 czerwca 1999 roku w sprawie utworzenia Towarzystwa Budownictwa Społecznego jednoosobowej spółki gminy miejskiej z ograniczoną odpowiedzialnością”.

Właścicielem udziałów Spółki jest w 100% Gmina Miejska Bolesławiec. Aktualnie kapitał zakładowy Spółki wynosi 20.556.300,00 zł. Od 2004 roku siedziba Spółki znajduje się w Bolesławcu przy ul. Bankowej 6d.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Bolesławcu zostało powołane w szczególności dla realizacji zadań Miasta w zakresie kształtowania i realizacji polityki mieszkaniowej. W tym celu Spółka buduje i eksploatuje na zasadach najmu wielorodzinne domy mieszkalne.

Aktualnie Spółka posiada w zasobach własnych 284 lokale mieszkalne o łącznej powierzchni 14.260,00 m2 wybudowane z wykorzystaniem preferencyjnych kredytów Krajowego Funduszu Mieszkaniowego oraz emisji obligacji zwykłych. W ramach swoich zasobów spółka posiada także 24 miejsca parkingowe w garażu podziemnym w budynku przy ul. Gdańskiej 10-13 oraz 11 miejsca parkingowe na wydzielonym tylko dla mieszkańców parkingu przy budynku przy ul. Żwirki i Wigury 12.

Budynki w zasobach TBS posiadają place zabaw oraz wydzielone miejsca parkingowe.

Obecnie Spółka przystępuje do planowania nowej inwestycji mieszkaniowej, która jest na etapie projektowania.

Nadto Spółka działając jako zarządca  nieruchomości administruje lokalami mieszkalnym i użytkowymi wchodzącymi w skład wspólnot mieszkaniowych. Jako profesjonalny zarządca TBS dba o stan techniczny zarządzanej przez siebie substancji lokalowej poprzez bieżące utrzymanie budynków jak również poprzez przygotowanie i przeprowadzanie ich remontów.

Spółka będąca dynamicznie działającą i nowocześnie zarządzaną firmą zatrudnia pracowników posiadających licencję zarządcy nieruchomości, doświadczenie i umiejętności gwarantujące profesjonalne zarządzanie nieruchomościami. Dzięki codziennej pracy na rzecz naszych Klientów Spółce zaufało ponad 400 wspólnot mieszkaniowych, w których znajduje się ponad 3000 lokali i zamieszkuje blisko 10.000 osób.