Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Bolesławcu Sp. z o.o.

           Zgłoś awarię: tel. 75 644 81 11

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne podobne technologie aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Bolesławcu spółka z ograniczoną odpowiedzialnością została zawiązana w dniu 16 grudnia 1999 roku w oparciu o „Uchwałę Nr XI/77/99 Rady Miejskiej w Bolesławcu z dnia 26 czerwca 1999 roku w sprawie utworzenia Towarzystwa Budownictwa Społecznego jednoosobowej spółki gminy miejskiej z ograniczoną odpowiedzialnością”.

Właścicielem udziałów Spółki jest w 100% Gmina Miejska Bolesławiec. Aktualnie kapitał zakładowy Spółki wynosi 20.556.300,00 zł. Od 2004 roku siedziba Spółki znajduje się w Bolesławcu przy ul. Bankowej 6d.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Bolesławcu zostało powołane w szczególności dla realizacji zadań Miasta w zakresie kształtowania i realizacji polityki mieszkaniowej. W tym celu Spółka buduje i eksploatuje na zasadach najmu wielorodzinne domy mieszkalne.

Aktualnie Spółka posiada w zasobach własnych 243 lokale mieszkalne o łącznej powierzchni 12.200,00 m2 wybudowane z wykorzystaniem preferencyjnych kredytów Krajowego Funduszu Mieszkaniowego oraz emisji obligacji zwykłych. W chwili obecnej została zrealizowana  inwestycja z udziałem finansowym przyszłych najemców obejmująca budowę 41 mieszkań o łącznej powierzchni 2.200 m2 oraz 24 miejsca parkingowe w garażu podziemnym w budynku przy ul. Gdańskiej 10-13.

Budynki w zasobach TBS posiadają place zabaw oraz wydzielone miejsca parkingowe.

Nadto Spółka działając jako zarządca  nieruchomości administruje lokalami mieszkalnym i użytkowymi wchodzącymi w skład wspólnot mieszkaniowych. Jako profesjonalny zarządca TBS dba o stan techniczny zarządzanej przez siebie substancji lokalowej poprzez bieżące utrzymanie budynków jak również poprzez przygotowanie i przeprowadzanie ich remontów.

Spółka będąca dynamicznie działającą i nowocześnie zarządzaną firmą zatrudnia pracowników posiadających licencję zarządcy nieruchomości, doświadczenie i umiejętności gwarantujące profesjonalne zarządzanie nieruchomościami. Dzięki codziennej pracy na rzecz naszych Klientów Spółce zaufało ponad 400 wspólnot mieszkaniowych, w których znajduje się ponad 3000 lokali i zamieszkuje blisko 10.000 osób.